AKP’den CHP’ye geçen belediyede bir skandal daha ortaya çıktı: Sabaha kat çek kesmişler

AKP’den CHP’ye geçen Manisa Yunusemre Belediyesi ile ilgili bir skandal daha ortaya çıktı. 

10 yıl süreyle AKP’li Başkan Mehmet Çerçi’nin şatafat içerisinde yönettiği ve son seçimde CHP’ye geçen Manisa Yunusemre Belediyesi’nden seçim gecesi 100 milyon lira tutarında alım yapıldığını tespit edildi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURULDU

CHP İletişim’in resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, 31 Mart 2024 seçimlerinin gecesinde Yunusemre Belediyesi’nde CHP’nin kazandığı kesinleşince 00.10 ile 05.07 saatleri arasında belediyeden 100 milyon lira tutarında alım yapıldığının tespit edildiği duyuruldu.

Konuya ilişkin açıklama yapan Yunusemre Belediye Başkanı Musa Semih Balaban, şunları söyledi:

“HİÇ KİMSE KAFASINA GÖRE ÇEK KESİP BELEDİYEDEN TAHSİL EDEMEYECEK”

*Hepinizin bildiği gibi Yunusemre Belediyesi’nde 31 Mart 2024 seçimlerinden sonra 02.00’dan sabah 06.00’ya kadar çek kesildi, faturalar girişi oldu ve bizler de bunun usulsüz olduğunu söyledik.

*Bu çeklerin hiçbirini belgelenmeden ödememe kararı aldık. Bu konuda yetkili Başkan Yardımcımız Sayın Ali Kuyumcu hiçbir şekilde bu çek neye istinaden kesildi, bir belgesi var mı, bir hakkı var mı bunları belgelemeden de bütün bu çekleri ödememe kararı aldık ve ödemiyoruz.

*Belgeleyemedikleri sürece bu çekin neden hangi hakka hukuka, hangi hizmete karşı kesildiği belgelenmediği için belediyemizin bu değerlerine sahip çıkıyoruz ve sahip çıkmaya da devam edeceğiz. Hiç kimse kafasına göre çek kesip belediyeden bunu tahsil edemeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir